03.jūnijā

Bibliotēku diena Krāslavas pilsētas svētkos

Krāslavas pilsētas svētku nedēļā, kas norisinājās no 1. līdz 8. jūnijam, 3. jūnijs tika veltīts bibliotēku dienai. Šajā dienā Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā notika vairāki pasākumi – konkursa „Krāslava un Eiropa savus svētkus svin” dalībnieku apbalvošana (paldies par dāvanām sakām gan Krāslavas novada domei, gan ESIP un EDIP). Lasītavā notika arī tematiskās izstādes „Rakstnieki Daugavai” prezentācija

Kā viens no galvenajiem pasākumiem bibliotēkā bija Bērnu istabas atklāšanas svētki. Ideja atvērt Bērnu istabu novada centrālajā bibliotēkā radās salīdzinoši nesen. Mēs novērojām, ka bibliotēku arvien biežāk sāk apmeklēt māmiņas ar maziem bērniem. Kamēr jaunā māmiņa izvēlas sev literatūru, bērnam ir brīvs laiks, kas nav aizpildīts. Mūsu uzdevums bija sākt veidot saikni starp bibliotēku ar ģimenēm ar maziem bērniem. Mazie bērni ir mūsu potenciālie lasītāji nākotnē, tāpēc viņos jau no mazotnes ir jāsekmē interešu veidošanos pret grāmatu. Svarīgi ir no mazotnes bērnos rosināt lasīt prieku.

Bērnu istabu centrālajā bibliotēkā var nosaukt arī par bibliotēkas Zaļo istabu. Mūsu mazajiem lasītājiem istaba ir veidota zaļos toņos. Pati telpa ir zaļā krāsā, grāmatu plaukti, galdiņš, krēsli arī ir zaļi. Šajā istabā mazie lasītāji var izvēlēties ne tikai grāmatu līdzņemšanai lasīšanai mājās, bet var lasīt arī uz vietas. Pavisam mazie lasītāji, kuri vēl nav iepazinuši ābeces burtiņus, var vienkārši skatīt krāsainās bilžu grāmatas, salikt kādu puzli, parotaļāties ar mīkstajām rotaļlietām.

Bērnu istabas atklāšanu kuplināja Krāslavas Varavīksnes sākumskolas dramatiskais kolektīvs, kurš Krāslavas rajona dramatisko kolektīvu skatē ieguva godalgoto 2. vietu. Dramatiskā kolektīva dalībnieki klātesošos iepazīstināja ar I. Ziedoņa krāsainām pasakām. Paldies sakām skolotājai V.Avotai par skolēnu teatrālā uzveduma organizēšanu. Kā jau atklāšanas svētkos pienākas, mazie lasītāji neiztika bez cienasta ar limonādi un saldumiem.

Mēs aicinām vecākus, vecvecākus ar bērniem, mazbērniem apmeklēt Krāslavas novada centrālo bibliotēku. Aicinām sīkāk papētīt arī pašlaik veidoto interneta adrešu kartotēku mazo lasītāju lokam, piemēram, www.pasakas.net, www.calis.lv, www.raskraska.ru, u.c. Veidosim bērniem krāsaināku dzīvi kopīgi!