125316

Zīmējumu konkursa rezultāti
01.06.2022


Zīmējumu konkursā ,,Mana mīļākā rotaļlieta” piedalījās 85 bērni un jaunieši vecumā no 5 līdz 18 gadiem. Konkursam tika iesniegti 85 zīmējumi

Savos iespaidos un priekā par mīļāko bērnības dienu rotaļlietu dalījās Krāslavas pirmsskolas izglītības iestādes ,,Pienenīte” audzēkņi, Krāslavas ģimnāzijas, Varavīksnes vidusskolas, Krāslavas Grāfu Plāteru v.n. Poļu pamatskolas, Indras un Robežnieku pamatskolu audzēkņi.

Ko tik vien nesazīmēja konkursa dalībnieki! Par populārāko rotaļlietu  tika atzīti pūkainie un mīļie Lācis, Zaķis, Kaķis, rotaļlietas kas palīdz aizmigt un saldi čučēt visu nakti. Žūrijas locekļi iepazinās ar tādām mūsdienu populārām rotaļlietām kā Hagi Vagi, Kisi Misi, Pikaču, Pīlīte Lala FanFan, Skvičs u.c.  Bērni un pusaudži zīmēja arī lelles, robotus, mašīnas, vilcienu, bumbas, žirafi, kāmīti, pelīti, sunīti un vistiņu, vali un pat haizivi. Dažiem bērniem pozitīvās emocijas dāvina drakoniņš, astoņkājis, kas smaržo pēc konfektes, leļļu namiņš, zaldātiņi un pavisam fantastiskās mīļmantiņas, kā arī attīstošās rotaļlietas Nou Hau (Ноу Хау). Divi atzina, ka mīļākas rotaļlietas tomēr ir telefons un planšetdators.

Viens no konkursa uzdevumiem bija aprakstīt savu rotaļlietu. Mīļus vārdus rakstīja par tām rotaļlietām, kas palīdzēja izveseļoties slimības laikā, par uzdāvinātām, pirktām un paštaisītām, kā arī no paaudzes uz paaudzi mantoto lācīti Ļoņu . Žūriju aizkustināja zīmējumi par nosapņotām rotaļlietām, kuru vēl nav, bet tā gribas, lai to uzdāvinātu vai nopirktu: ,,Man patīk mašīna. Viņa ir oranžā krāsā. Man tās nav, bet es gribu, lai man viņu nopirktu.” Bērni rakstīja krievu, latviešu un poļu valodā par savām mīļmantiņām.

Par interesantākiem zīmējumu autoriem tika atzīti:

Lāsma Rubene

Kristers Šenvalts

Viktorija Šabucka

Maksims Kristers Karabaņs

Angilina Karole

Alīna Grineviča

Ivita Kormiļceva

Arnis Koļeda

Olesja Šestunova

Arina Andruškeviča

Dmitrijs Dilba

Matvejs Cvetkovs

Karina Ivanova.

Pateicamies visiem konkursa dalībniekiem, skolotājiem un vecākiem par atbalstu un sadarbību. 

Zīmējumu izstāde ir  apskatāma Krāslavas novada centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā no 6. jūnija līdz 29. jūlijam. 

Krāslavas novada centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Viktorija Urbanoviča
 
      Atpakaļ