Pasākums “Saruna par drošību internetā” bibliotēkā
09.02.2023

2023. gada 9. februārī Krāslavas novada centrālā bibliotēka kopā ar “Senioru skolas” apmeklētājiem atzīmēja Vispasaules Drošāku interneta dienu (DID2023) ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”.

Pasākuma laikā notika saruna par drošību internetā:

• Jebkurš dators internetā ir pakļauts uzbrukumiem. Lai pasargātu datorā esošo informāciju no nesankcionētas piekļuves un datu zudumiem, ir izstrādāti dažādi līdzekļi. Taču daudz kas ir atkarīgs arī no paša cilvēka – cik viņš ir uzmanīgs, piesardzīgs un kritisks interneta lietotājs.
  • Kibertelpas uzbrukumi skar visdažādākos cilvēkus, arī seniorus. Krāpnieki nemitīgi attīsta savas prasmes un viņu shēmas kļūst arvien atjautīgākas, tāpēc ir ļoti svarīgi izglītot sevi un citus par to, kā samazināt risku tikt apkrāptam. Krāpšana ir noziegums, kuru raksturo svešas mantas vai tiesību uz šādas mantas iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos, vai ar viltu.

Pasākumā “Saruna par drošību internetā” seniori pārbaudīja savas kiberdrošības zināšanas un parādīja labu rezultātu.

Paldies “Senioru skolas” organizētājai Tatjanai Azamatovai par atbalstu!

#DID2023 #KopāParDrošākuInternetu #DrošāksInternetsSākasArTevi

#Krāslavasnovadacentrālābibliotēka #KrāslavasNCB #KNCB