108772

Par Letonikas datubāzes pieeju 2020. gadā
Apskatīt komentārus (0)


06.11.2019


Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC), turpinot sadarbību ar SIA Tilde, 2020. gadā nodrošina neierobežotu LETONIKA.LV (www.letonika.lv) datubāzes pieeju visām pašvaldību publiskajām bibliotēkām bez abonēšanas maksas.

Datubāzes pieeja visām VVBIS tīkla bibliotēkām laika periodā no 01.01.2020. līdz 31.12.2020.

LETONIKA.LV ir uzziņu, tulkošanas, multivides, oriģinālliteratūras, mācību un informācijas meklēšanas sistēma par Latviju latviešu valodā un jau vairākus gadus ir visapmeklētākais latviskais interneta resurss Latvijas bibliotēkās.

Letonika.lv resursi nemitīgi tiek papildināti un tie ir sagrupēti 9 sadaļās: Enciklopēdijas,  Vārdnīcas,  Lasītava, Multivide, Valoda, Ceļvedis, Pasakas, Latvijas Kultūras kanons, Mācībām.

Datubāzes attālinātā pieeja (ārpus bibliotēkas telpām) tiek nodrošināta –

  1. 1. visām reģionu galvenajām bibliotēkām, pieteikums nav vajadzīgs;
  1. 2. pārējām pilsētu, novadu un pagastu bibliotēkām jāreģistrē pieteikums: https://kulturasdati.lv/lv/apmacibas/10

Par reģistrāciju: lai nosūtītu pieteikumu, pirmajā reizē jāreģistrējas kulturasdati.lv portālā, ja neesiet to darījuši iepriekš. Sadaļā Pieteikties obligāti aizpildīt visus laukus: vārds, uzvārds, epasts, iestāde, tālrunis. Tikai tad aktivizēt izvēlni Nosūtīt.

Ja nebūs aizpildīti visi lauki, pieteikums netiks apstiprināts!!!

Turpmāk KISC arvien biežāk izmantos šādu reģistrācijas veidu dažādu pasākumu organizēšanā, tāpēc lūdzu saglabājiet lietotājvārdu un paroli.

Lūdzam veikt reģistrāciju līdz 10.12.2019. Atkārtoti jāreģistrējas arī tām bibliotēkām, kas šo pakalpojumu izmanto jau šajā gadā.

Pamatojoties uz pieteikumu, Jums līdz 27.12.2019. tiks nosūtīta letonika.lv attālinātās pieejas parole, katrai bibliotēkai sava. Parole domāta reģistrētajiem bibliotēkas lietotājiem un nodrošinās viņiem attālinātu (ārpus bibliotēkas telpām) piekļuvi letonika.lv datu bāzei. Ar šo paroli lasītājiem būs pieejams viss letonika.lv saturs, izņemot ar autortiesībām aizsargātos Lasītavas darbus. Izsniedzot paroli, lasītāji ir jāinformē, ka tā ir sensitīva informācija, kas nav nododama trešajām personām. Rekomendējam lasītājus, kuriem izsniegta parole, atzīmēt IIS ALISE 50. laukā, kas nodrošinās procesa pārskatāmību un ātru datu atlasi vajadzības gadījumā.

Šeit ir pieejama detalizēta Datubāzes attālinātā pieejas reģistrācijas instrukcija.  
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA