Latvija gatava E-prasmju nedēļai! (2017.gads)
Apskatīt komentārus (0)


22.03.2017


Latvija gatava E-prasmju nedēļai!

 

Latvija ir gatava, lai atklātu E-prasmju nedēļu 2017, kas norisināsies no 27. marta līdz 2. aprīlim. E-prasmju nedēļa Latvijā tiek organizēta Eiropas kampaņas European Get Online week 2017 ietvaros.

E-prasmju nedēļas aktivitātēs Latvijā iesaistījušies vairāk nekā 100 partneri: IKT nozares uzņēmumi, ministrijas, pašvaldības, skolas, bibliotēkas un nevalstiskās organizācijas. Kopā plānoti vairāk nekā 400 pasākumi 75 novados un pilsētās visā Latvijā.

 

E-prasmju nedēļā neaizmirsti saskaitīties!

 


E-prasmju nedēļas laikā darbosies digitālais Skaitītājs, kas ļaus uzskaitīt visus E-prasmju nedēļas dalībniekus un attēlot kopējo skaitu tiešsaistes režīmā, kā arī veikt nelielu dalībnieku aptauju.

Skaitītājs sāks oficiāli darboties 27.03.2017 plkst. 00:00 un tiks slēgts 02.04.2017 plkst. 23:59.

 

Vairāk kā 400 dažādu pasākumu – 
izvēlies savējo!

 

Lai piedalītos E-prasmju nedēļas aktivitātes un pasākumos, aicinām iepazīties ar E-prasmju nedēļas pasākumu kalendāru. Pasākumus varat meklēt pēc to norises datuma, vietas, novada vai tematikas.

E-prasmju aktivitātes notiks visā Latvijā, novadu, pagastu un pilsētu koordinatori aicina piedalīties visdažādākā vecuma iedzīvotājus.

Ja vēlaties piedalīties E-prasmju nedēļas pasākumos, bet nav īsti skaidrs kas notiks jūsu novadā, atrodiet savu novada koordinatoru Digitālajā kartē veicot peles klikšķi uz novada nosaukuma. Piezvaniet novada koordinatoram un uzziniet par sev tīkamajiem pasākumiem, to norises laiku un vietu!

 

E-prasmju nedēļas tiešraides

 

27., 28., 29., 30. un 31. martā sekosim līdzi E-prasmju nedēļas aktivitātēm Interneta tiešraidēs. Visas tiešraides varēs skatīties E-prasmju nedēļas mājas lapā www.eprasmes.lv sadaļā tiešraides.

 

2017.gada 27.marts

Pārraide no Rīgas IT Demo centra, LNB

11:30 – 13:30 E-prasmju nedēļas 2017 atklāšana “E-prasmju partnerība Latvijā". Augsta līmeņa politiska diskusija

Diskusijā piedalīsies: Vides un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, LIKTA prezidente Signe Bāliņa, Labklājības ministrs Jānis Reirs, EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka, Microsoft Latvia vadītāja Renāte Strazdiņa, LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Diskusiju vada: Latvijas Digitālais čempions Reinis Zitmanis.

Tiešraidi varēs skatīt šeit.

 

2017.gada 28.marts

Pārraide no Zaķusalas Televīzijas torņa

10:00 – 11:00 Drošības dienas atklāšana. Diskusija “Ieskats Latvijas digitālās drošības vidē"

Diskusijas jautājumi: Kiberdrošības stratēģija Latvijā, galvenie dati par to, cik droši esam, kas par digitālo drošību jāzina ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kā palīdzēt uzņēmējiem un iedzīvotājiem pilnveidot savas zināšanas digitālo risku un drošības jomā?

Diskusijā piedalīsies: LR Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, LIKTA prezidente Signe Bāliņa, LR Aizsardzības ministra Valsts sekretārs Jānis Garisons, CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina, filozofs un publicists Artis Svece.

Diskusiju vada: LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta

Tiešraidi varēs skatīt šeit.

 

11:20-13:20 – Seminārs “Mobilā drošība"

Diskusijas jautājumi: kādi ir iespējamie mobilie apdraudējumi un kā tos identificēt, vai no tiem iespējams izvairīties un kā, kā var sevi pasargāt, mazināt apdraudējumus, ja tomēr nevar izvairīties no atsevišķu funkciju lietošanas, ko darīt, ja kāds no riskiem materializējas, vai uz telefona vienmēr vajadzētu būt antivīrusu programmatūrai, ādas vēl ir citas aizsardzības metodes?

Diskusijā piedalīsies:, Latvijas Mobilais telefons Drošības dienesta direktors Egons Bušs, bankas Citadele valdes loceklis Kaspars Cikmačs, CERT.LV IT drošības speciālists Gints Mālkalnietis, LVRTC drošības daļas vadītājs Edgars Šacs, interneta blogere Anete Ozoliņa, Drošs Internets vadītāja Maija Katkovska.

Diskusiju vada: Digitālās Drošības Alianses vadītāja Marta Krivade.

Tiešraidi varēs skatīt šeit.

 

14:00-16:00 Seminārs “Lietu internets un drošība"

Diskusijas jautājumi: daudzas iekārtas jau ir viedas un daudzas vēl kļūs viedas, kādus apdraudējumus nes šis iekārtu viedums, kā sagatavoties tam, ka viss kļūs vieds, kā pieņemt lēmumu vai konkrētā iekārta nepieciešama viedā formā, ražotāja atbildība pret patērētāju, patērētāja atbildība pret sabiedrību, ko vispār cilvēks var izdarīt lai nekļūtu par neapzinātu uzbrucēju, stāsts par Mirai un plašām iespējām izmantot IoT uzbrukumiem.

Diskusijā piedalīsies: IT centra direktors Agris Krusts, Lattelecom Biznesa attīstības direktors Krists Avots, Latvijas Mobilais telefons Drošības dienesta Drošības daļas vadītājs Mārtiņš Kaļķis, CERT.LV vadītājas vietnieks Varis Teivāns, IT drošības eksperts Kirils Solovjovs.

Diskusiju vada: NIC.LV vadītāja Katrīna Sataki

Tiešraidi varēs skatīt šeit.

 

2017.gada 29.marts

Pārraide no Microsoft Latvia biroja

10:45 - 14:00 Daudzpusīgā IKT nozare. Nāc un iepazīsti!

Vai domā, ka strādāt IKT nozarē nozīmē tikai programmēt? Tas ir mīts. Nāc un uzzini kā ir patiesībā.

Semināra laikā iedrošināsim meitenes un jaunas sievietes apsvērt studiju un karjeras iespējas strauji augošajā informācijas un komunikāciju tehnoloģiju nozarē. Pasākumā iepazīstināsim ar Microsoft veikto pētījumu,  kurā noskaidrots, kāpēc meitenes zaudē interesi par STEM un nevēlas veidot karjeru šajās jomās, kā arī kādi būtu iespējamie risinājumi.

Tāpat pasākuma ietvaros LIKTA prezentēs Microsoft YouthSpark granta ietvaros atbalstītā projekta “Digitālās prasmes nākotnes digitālajam darbam" pirmos rezultātus: ceļa kartes un mācību materiālus četrām digitālajām profesijām: digitālā satura veidotājs, mājas lapu izstrādātājs, datorspēļu izstrādātājs un digitālā marketinga speciālists. Būs iespēja tikties arī ar konkrēto profesiju pārstāvjiem.

Seminārā piedalīsies: Microsoft Latvia vadītāja Renāte Strazdiņa, VISMA Enterprise izstrādes vadītāja Valērija Makijenko, start-up uzņēmuma “Froont" un koprades telpas “The Mill" līdzdibinātāja, kā arī kustības “Riga TechGirls" iniciatore Anna Andersone, LIKTA prezidente Signe Bāliņa, LIKTA projektu vadītāja Māra Jākobsone, Liepājas A. Puškina 2. vidusskolas direktores vietniece informātikas jautājumos Andra Jākobsone, Zemgales reģiona kompetenču attīstības centra Informācijas resursu un tehnoloģiju nodaļas vadītāja Antra Škinča, Zemgales reģiona kompetenču attīstības centra pasniedzēja Ieva Apine-Kurmiņa.

Tiešraidi varēs skatīt šeit.

 

2017.gada 29.marts

Pārraide no Lielvārds Kompetences centra

10:00 - 11:30 Personības attīstība digitālajā laikmetā. Diskusija par ceļa vārdiem ikvienam izglītotājam 21. gadsimtā.

Tehnoloģijas rada plašas iespējas informācijas pieejamībā un zināšanu bagātināšanā, bet tajā pašā laikā var radīt arī draudus privātumam, ietekmēt bērna pašapziņu, personības izaugsmi, lēmumu pieņemšanas procesu un līdz ar to arī izvēļu izdarīšanu dzīvē.

Mūsdienu izglītotājam bieži vien ir grūti sasniegt cerēto rezultātu un atsaucību no skolēniem, jo katra paaudze ievieš jaunas domāšanas shēmas, kas veidojušās, klātesot digitālajām ierīcēm. Šobrīd pētījumi par medijpratību, informācijpratību, digitālo pratību un mediju lietošanas paradumiem kļūst aizvien aktuālāki, dodot ieskatu situācijas dinamikā un piedāvājot iespējamos risinājumus.

Lai veicinātu akadēmiskajos pētījumos izteikto priekšlikumu nonākšanu līdz praktiķiem, UNESCO LNK sadarbībā ar partneriem rīko diskusiju par personības attīstību digitālajā laikmetā. Tās mērķis ir sniegt priekšlikumus un ceļa vārdus ikvienam izglītotājam 21. gadsimtā.

Diskusijā piedalīsies: Zanda Rubene (Digitālā bērnība), Guntars Catlaks (Izglītības saturs 21. gadsimtā), Guna Spurava (Sociālie tīkli un to lietojums bibliotēkās), Liene Valdmane (Kompetenču modelis), Andris Gribusts (Tehnoloģijas izglītības procesā), Baiba Moļņika (UNESCO izglītības koncepts).


Tiešraidi varēs skatīt šeit.

 
 

2017.gada 29.marts

Pārraide no Pullman Riga Old Town Hotel

10:00 - 14:30 Mazo un vidējo uzņēmumu mārketings digitālajā laikmetā

E-prasmju nedēļas 2017 ietvaros LIAA organizēs semināru “Mazo un vidējo uzņēmumu mārketings digitālajā laikmetā", kurš norisināsies 2017. gada 29. martā Pullman Riga Old Town, zālē “Arden Marammano".

Semināra mērķis ir informēt Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu pārstāvjus par aktuālākajām tendencēm mūsdienu digitālajā vidē.

Semināra laikā lektori sniegs šādas prezentācijas:

  • Interneta veikala sniegtās priekšrocības un mīnusi;
  • Noderīgi padomi Etsy lietošanā;
  • Nodokļu maksājumi pārdodot preces Latvijas un starptautiskajās e-komercijas platformās;
  • Linkedin profila izmantošana starptautiskajā biznesā;
  • Sociālie mediji uzņēmumu komunikācijā.

Semināra tiešraide tiks nodrošināta LIAA facebook lapā: www.facebook.com/LIAALatvija/

Semināram var pieteikties rakstot e-pastu uz anete.ezerkalne@liaa.gov.lv

 
 

2017.gada 30.marts

Pārraide no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas

11:00 - 13:00 Projekta “Mazo un mikro komersantu apmācības inovāciju un digitālo tehnoloģiju attīstībai Latvijā" Digitālā darbnīca

Darbnīcā tiks apskatītas šādas tēmas:

  • Mācību iespējas mazajiem, mikro uzņēmumiem un pašnodarbinātajiem saņemot valsts atbalstu mācību kursu apguvei.
  • Kā izveidot klientu vajadzībām atbilstošu mājas lapu, izvēlēties atbilstošāko risinājumu biznesa vajadzībām – pasūtīt izstrādi programmētājiem vai izmantot mākoņrisinājumus, kā arī nodrošināt informācijas atbilstošu attēlošanu uz dažādām ierīcēm – datoriem, planšetdatoriem un mobilajiem telefoniem.
  • Cik daudz šobrīd izmantojam savā ikdienā mākoņpakalpojumus un kā analizēt savus biznesa rezultātus ar vienu no jaudīgākajiem datu analīzes rīkiem Power BI.

Darbnīcā piedalīsies: SIA “Baltijas Datoru akadēmija" projektu vadības nodaļas vadītāja Signe Briķe, SIA “Baltijas Datoru akadēmija" pasniedzēja Alīna Vasiļevska, AS “Datorzinību centrs" Pārdošanas un mārketinga grupas vadītāja Līga Matveja-Vlasova, AS “Datorzinību centrs" pasniedzēja Svetlana Baigozina.

Tiešraidi varēs skatīt šeit.

 

14:00 - 16:00 Meistarklase “Mirklis pirms klik. Digitālās drošības pamati uzņēmuma vadītājam"

Latvijā lielākās galvassāpes uzņēmējiem sagādā divi krāpniecības veidi: biznesa kompromitējošie e-pasti un šifrējošie izspiedējvīrusi.  Mūsdienās hakeriem daudz vieglāk ir uzbrukt darbinieku nezināšanai un neuzmanībai, nevis ieguldīt resursu IT sistēmu laušanā. Līdz ar to visbiežākie uzbrukumu iemesli ir paši darbinieki un viņu neuzmanība un uzņēmēju norobežošanās no uzņēmuma digitālās drošības jautājumiem, atstājot to IT vadītāju ziņā. Kas mūsdienu biznesa vadītājam ir jāzina, lai neapdraudētu sava uzņēmuma datus, naudu un reputāciju?

Meistarklasē stāstīs par drošām ierīcēm, profiliem un savienojumiem, rezerves kopijām, sociālajiem medijiem un kā tos var izmantot, lai piekļūtu uzņēmuma datiem.

Meistarklasi vadīs: Digitālās Drošības Alianses vadītāja Marta Krivade.

Tiešraidi varēs skatīt šeit.

 

2017.gada 31.marts

Pārraide no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas

10:00 - 12:00 “Tavas e-iespējas"

Semināra galvenās tēmas: oficiālā e-Adrese, kodu kartes papildinās moderni un droši risinājumi, par Latvijas Zāļu reģistru, Elektrum.lv  - Latvenergo Klientu pašapkalpošanās portāls, realitāte virtuālajā vidē 2017.

Seminārā piedalīsies: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Elektronisko pakalpojumu nodaļas vadītājs Gatis Ozols, Komercbanku asociācija, Valsts zāļu Aģentūra, Jūlia Sarma, AS Latvenergo Klientu apkalpošanas daļa, CERT.LV Attīstības projektu vadītājs Egils Stūrmanis.

Tiešraidi varēs skatīt šeit.

 

2017.gada 31.marts

Pārraide no SIA Datakom biroja

14:00 - 15:00 E-iespējas sadarbībā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru

Vebinārs tiek rīkots ar mērķi izglītot sabiedrību un popularizēt VSAA e-risinājumus, kas atvieglo ikdienu ikvienam. Vebinārā stāstīs par e-darba nespējas lapām, kuras būs aktuālas visiem sākot ar šā gada septembri. Būs arī lekcija par VSAA piedāvātajām e-izziņām portālā www.latvija.lv. Vebināru translēs LMT straumē.

Tiešraidi varēs skatīt šeit.

 

2017.gada 31.marts

Pārraide no Latvijas Pašvaldību savienības

15:00 - 16:00 Video seminārs "Kā pašvaldībai efektīvi sagatavoties e-Adreses ieviešanas projektam"

Oficiālās elektroniskās adreses likums noteic, ka valsts pārvaldes iestādēm, tai skaitā pašvaldībām un to iestādēm, kā arī privātpersonām, kurām deleģēts valsts pārvaldes uzdevums, eAdreses izmantošana ir obligāta no 2018. gada 1. jūnija. Video semināra laikā VARAM sniegs plašu informāciju par to, kas ir eAdrese, kādi ir tās ieviešanas termiņi un kā pašvaldībai būt gatavai tās ieviešanai. SIA ZZ Dats stāstīs par iespējamo dokumentu apriti ieviešot e-adresi, par izaicinājumiem pēc eAdreses ieviešanas.

Tiešraidi varēs skatīt šeit.

 

Piedalies E-prasmju nedēļas testos, konkursos un akcijās!

 

Tiešsaistes testi uzņēmējiem projekta “Mazo un mikro komersantu apmācības inovāciju un digitālo tehnoloģiju attīstībai Latvijā" ietvaros

E-prasmju nedēļas laikā no 27. marta līdz 2.aprīlim jebkuram interesentam ir iespēja veikt 3 pašnovērtēšanas testus, ko parasti izpilda ES projekta “Mazo un mikro komersantu apmācības inovāciju un digitālo tehnoloģiju attīstībai Latvijā" (proj.nr.1.2.2.3/16/I/002) dalībnieki – mazie un mikro uzņēmumi.

  1. "Drošās sadarbības tehnoloģijas"

    Novērtē savas zināšanas drošās sadarbības tehnoloģijās. Tās ir tehnoloģijas, kas palīdz datus uzglabāt ārpus uzņēmuma serveriem, tādējādi samazinot izmaksas, kas būtu nepieciešamas datu uzturēšanai.

    Pēc testa aizpildes Jums būs iespēja novērtēt iegūtos rezultātus un izvērtēt, kādas zināšanas un prasmes būtu nepieciešams papildināt. Katrs dalībnieks pēc testa aizpildes saņems informāciju par rezultātu un varēs dalīties ar šo testu savos sociālajos portālos FacebookTwitter un Google Plus.

    Sākt testu

  2. "Multimediju rīki uzņēmuma reprezentācijai"

    Izmantojot tiešsaistes rīku un novērtē savas zināšanas par multimediju rīkiem un kā tie ir izmantojami reprezentācijai. Tie ir rīki, kas palīdz sagatavot vizuālo informāciju par Jūsu produktiem un pakalpojumiem, tādējādi piedāvājot iespēju daudz interaktīvāk reklamēt Jūsu piedāvājumu mājaslapā un sociālajos tīklos.

    Katrs dalībnieks pēc testa aizpildes saņems informāciju par rezultātu.

    Sākt testu

  3. "IKT drošība un personu datu aizsardzība"

    Novērtē savas zināšanas informācijas un komunikāciju tehnoloģiju drošībā un personu datu aizsardzībā. Ikdienas interneta pielietojamības daudzveidībā ļoti svarīgs aspekts ir pārliecināties, lai informācija, ko sniedzam, tiktu maksimāli aizsargāta un novērstas situācijas, ka to ļaunprātīgi izmanto. Tāpēc ikvienam interneta lietotājam ir svarīgi pārzināt prasības, kas būtu jāievēro, lai Jūsu personīgā un uzņēmuma informācija ir maksimāli aizsargāta.

    Sākt testu

10 labākie katrā testā saņems balvas!

 

ONLINE4EDU barometrs

Barometrs ir izstrādāts Erasmus + projekta "Introducing Online collaboration methods and tools in education" (Online4EDU) (Līgums Nr. 2014-1-LV01-KA200-000483) īstenošanas rezultātā. Barometrs pieejams 5 valodās – latviešu, angļu, vācu, lietuviešu un igauņu.

Tiešsaistes sadarbības rīku prasmju barometrs ir sadalīts 3 daļās. Tajā ir iekļauti jautājumi par vispārējiem sadarbības rīkiem, tiešsaistes semināriem jeb vebināriem un mobilo ierīču lietošanu.

Online4EDU diagnosticējošā barometra 31 jautājuma tests aizņems vien 30 minūtes. Jūsu sniegums tiks aprēķināts gan katrai daļai atsevišķi, gan arī iegūtais kopējais punktu skaits.

Barometrs ir pašnovērtēšanas tiešsaistes rīks, ko varat izmantot jebkurā vietā, kur pieejams internets un redzēt testa rezultātus uzreiz pēc izpildes ekrānā, kā arī saņemt tos savā e-pastā!

Īpaši aicinām skolotājus izpildīt Tiešsaistes sadarbības rīku prasmju barometru E-prasmju nedēļas laikā. 100 labāko barometra rezultātu ieguvējiem dāvināsim ECDL (Eiropas datorprasmju sertifikāts) karti un iespēju bez maksas nokārtot ECDL testus: “Sadarbība tiešsaistē "un “Tiešsaistes sadarbības rīki izglītībā".

Barometrs pieejams šeit!





 

Skillage testi

E-prasmju nedēļas ietvaros LIKTA aicina skolēnus un jauniešiem novērtēt savu gatavību darba tirgum, izmantojot tiešsaistes rīku "Skillage – Vai Tu esi gatavs darbam?".

Šis rīks palīdzēs novērtēt izpratni par IKT tehnoloģiju lietošanu darba vidē un sniegt atbildes kādas prasmes būtu nepieciešams papildināt. Skillage testu ir izstrādājusi Telecentre – Europe asociācija un vairāk kā 42 000 jauniešu Eiropā jau ir pārbaudījuši savas zināšanas ar šo tiešsaistes rīku.

Izpildot testu, tiks saņemts Skillage paziņojums. Ar tiešsaistes rīka rezultātiem Jums būs iespēja dalīties tādos sociālajos tīklos kā Facebook un Twitter.



 

ECDL karte un testi - tikai 10 EUR

E-prasmju nedēļas 2017 laikā LIKTA izsludina akciju “ECDL karte un visi testi - tikai par 10 EUR".

Eiropas datorprasmes sertifikāts ir pasaulē lielākā datorprasmju sertificēšanas programma, kas ir izplatīta vairāk nekā 148 pasaules valstīs. Šādus sertifikātus ieguvuši jau vairāk kā 9 miljoni cilvēku visā pasaulē. Visaptverošs Eiropas datorprasmes sertifikāta programmas mērķis ir uzlabot zināšanu līmeni par informācijas tehnoloģiju, paaugstināt prasmi personālo datoru lietošanā un parastāko datoru lietotņu izmantošanā kā Eiropā, tā visā pasaulē.


Šīs akcijas ietvaros no 2017. gada 27. marta līdz 2. aprīlim ir iespēja iegādāties ECDL sertifikācijas karti un nokārtot testus tikai par 10 eiro.

ECDL karte ir jāiegādājas E-prasmju nedēļas laikā no 27.marta līdz 2.aprīlim. Testus bez maksas varēsiet kārtot tikai šā gada aprīlī un maijā.

Sekmīgi nokārtojot testus jebkurā no ECDL autorizētajiem testēšanas centriem Latvijā, saņemsit atbilstošu Eiropas datorprasmju sertifikātu.

Lai uzzinātu vairāk par Eiropas datorprasmju sertifikāciju, sekojiet www.ecdl.lv

 

Letonikas digitālā spēle skolēniem “Valodas vingrotava"

Vai vari nosaukt 10 sinonīmus vārdam “možs"? Vai tevī mīt “pērļu zvejnieks"? Kāda populāra angļu vārda latviskotā versija ir “tēmturis"? Latviešu valoda, tāpat kā mēs, mainās un attīstās līdzi laikam. Tā ir bagāta, interesanta un reizēm liek palauzīt galvu pat skolotājam, ne tikai skolēnam. Lai uzturētu savas valodas prasmes formā, zinību resurss letonika.lv aicina 5.–12. klašu skolēnus piedalīties spēlē “Valodas vingrotava".

Spēle norisinās trīs kārtās: februārī, martā un aprīlī. Iesaistīties var jebkurā brīdī, jo katras kārtas noslēgumā, tiek apbalvoti 3 labākie spēlētāji. Atbildot uz spēles jautājumiem, skolēns uzkrāj punktus gan savam individuālajam vērtējumam, gan savai klasei un skolai. Spēles noslēgumā vērtīgas balvas saņems gan labākais spēlētājs, gan aktīvākā klase un skola.

Spēli atbalsta un balvu fondu nodrošina “Fazer", kinoteātris “Multikino"“Tildes Birojs", studija “Jump In", izdevumi “Ilustrētā Pasaules Vēsture" un “Ilustrētā Junioriem".

Vairāk par spēli un dalības noteikumiem vietnē letonika.lv/vingrotava.

 

NVA testi - Plāno savu karjeru!

Ar ko parasti uzsākam darba meklēšanu? Ar vakanču "medībām", vai ne? Ķeram pirmo pieejamo piedāvājumu, kas ir šķietami vilinošs un noderīgs. Bet rezultāts bieži nav iepriecinošs. Kāpēc? Jebkura izvēle sākas ar pašizpēti un mērķa izvirzīšanu. Lai darba meklējumi būtu veiksmīgi, vispirms jāizvērtē savas vajadzības un iespējas.



Nodarbinātības valsts aģentūra piedāvā veikt šādus testus:
“Profesionālās karjeras plānošana"“Motivācijas izpēte – darba veidu motivācija"“Darba izvēles faktori"“Darba meklēšanas stratēģija" u.c.

Visi testi pieejami šeit!

 

E-prasmju nedēļas akcija “Datorologs"!

Datorologs ir IT drošības speciālists, kurš var diagnosticēt un, ja iespējams, novērst e-slimības un ļaunatūras datorā un sniegt konsultācijas, kā pasargāt datoru nākotnē. Visi datorologa padomi ir bez maksas.

Datorologs pieņems trešdien, 29.martā no plkst. 10:00 līdz 16:00, Raiņa bulvārī 29, Rīgā (netālu no Stacijas laukuma).



Datorologa pakalpojums pieejams jebkuram datorlietotājam, kurš vēlas pārliecināties, ka viņa dators nav inficēts, kā arī tiem, kas vēlas izārstēt datoru no iegūtiem datorvīrusiem. Datorologa konsultācija palīdz arī tiem, kuri nezina, kā pasargāt savu datu, privātās dzīves un naudas drošību e-vidē. Datorologi pārbaudīs arī Android un Apple ierīču (planšetdates, mobilie telefoni) veselību.

Šajā "Datorologa akcijā" iesaistīsies drošības eksperti no CERT.LV, SIA Latnet Serviss/ Stream Network un SIA Lattelecom.

Jautājumu gadījumā aicinām rakstīt uz e-pastu datorologs@cert.lv.

 

Par e-prasmju nedēļas partneriem:


Nacionālie koordinatori Latvijā:

 LiktaVARAM

Galvenie partneri:

 lvrtcMS

Tiešraides nodrošina:

 LMT Straume

Partneri:

 CERT.lv;
Digitālās Drošības Alianse;
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra;
Kultūras informācijas sistēmu centrs;
Latvijas IT klasteris;
Latvijas Komercbanku asociācija;
Latvijas Nacionālā bibliotēka;
Lauksaimniecības datu centrs;
Lauku atbalsta dienests;
LR Aizsardzības ministrija;
LR Ārlietu ministrija;
LR Ekonomikas ministrija;
LR Izglītības un zinātnes ministrija;
LR Labklājības ministrija;
LR Uzņēmumu reģistrs;
Nodarbinātības valsts aģentūra;
Projekts "Mazo un mikro komersantu apmācības inovāciju un digitālo tehnoloģiju attīstībai Latvijā";
Projekts "Pathways4Employ";
Rīgas IT Demo centrs;
SIA Avitus;
SIA Baltijas Datoru Akadēmija;
SIA Data Media Group;
SIA Datakom;
SIA Elektrum Latvija;
SIA Microsoft Latvia;
SIA Tilde;
SIA ZZ Dats;
Valsts Izglītības attīstības aģentūra;
Valsts izglītības satura centrs;
Valsts ieņēmumu dienests;
Valsts Reģionālās attīstības aģentūra;
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra;
Valsts zemes dienests;
VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija";
Veselības inspekcija;
UNESCO Latvijas Nacionālā komisija;
Zāļu valsts aģentūra.

Reģionālie partneri: pašvaldības, pašvaldību organizācijas un citas organizācijas Latvijas novados. Ar reģionālajiem partneriem iespējams iepazīties e-prasmju nedēļas Digitālajā kartē.




      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:




Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA