Brauciens uz Rūjienu

Brauciens uz Rūjienu

27. maijā notika brauciens uz Rūjienu. Piedalījās arī Krāslavas novada bibliotekāri.

Rūjiena ir zaļumu, mākslas un saldējuma pilsēta, kas atrodas 15 km attāluma no Igaunijas robežas.

Grupa (> 50 cilvēki) apmeklēja Mazsalacas novada muzeju un  apskatīja zvanu kolekciju (dāvināja Ēriks Celmiņš), 1300 rotaļu - suvenīru peļu kolekciju un seno dzimtkoku ekspozīciju.

Tika apskatīts arī Mazsalacas dabas parks “Skaņaiskalns”. Mazsalaca – neliela Latvijas pilsēta, kas atrodas Igaunijas robežas tuvumā. No dienvidaustrumu puses pilsētai apkārt vijas upe Salaca. Šai vietai raksturīgi ainaviski skati.

Pasakainas ir Mazsalacas takas. Parka lepnums ir “Dziedošās klintis” – skanošais kalns “Skaņaiskalns” (tam ir visskaņākā atbalss Baltijā). Parkā ievijas pasaka par Kurbadu, tās varoņi ir atveidoti koka figūrās. Tāpat šeit atrodas: velna ala, velna katedra, rūķu taka, eņģeļu ala, sapņu trepes un nagliņklints.

Pastaigājām un baudījām brīnišķīgu dabu!

Bijām aizraujošā ekskursijā pa Rūjienas saldējuma pasauli un izgaršojām dažādus (10 veidu!) saldējumus! Rūjienas saldējums ir pārbaudīta vērtība, tas ražots no īsta piena un saldkrējuma. Tiek saglabātas daudzu gadu gaitā izveidojušās augstas kvalitātes produkta ražošanas tradīcijas.

Saldējums ir īsts kārums gan vasarā, gan ziemā!

Ceļš uz Rūjienu un atpakaļ noritēja ar labu garastāvokli un pozitīvu noskaņojumu.

Liels paldies tūrisma firmai MARI (https://www.mari.lv/lv), gidam Irinai!

Paldies Svetlanai Ļaksa-Timinskai par brauciena organizēšanu!

#Krāslavasnovadacentrālābibliotēka #KrāslavasNCB #KNCB

Ilonas Cabules foto