Bērnu literatūras nodaļa

2009.gads

Līdz 10. decembrim bērnu literatūras nodaļa - Pils ielā 5 – piedāvā:

-          skatīties multfilmas un noklausīties pasakas par Karlsonu;

-          iepazīties ar Karlsona rašanās vēsturi, viņa slavenajiem nedarbiem un ieradumiem un viņa „mammu” zviedru rakstnieci A.Lindgrēni, sastapties ar Karlsonu viņa mājiņā;

-          jāizpilda daži uzdevumi, kurus jums atstāja Karlsons;

-          nofotografēties kopā ar „jauko apaļīgo vīriņu”;

-          piedalīties  viktorīnā „Pasaules labākais Karlsons”;

-          piedalīties dažādos konkursos (līdz 8. decembrim):

·         „Es rakstu Karlsonam” (uzrakstīt savus vēstules Karlsonam);

·         Labākais Karlsona kolektīvais portrets;

·         „Katram savs Karlsons„ (labākais Karlsona zīmējums).

10.decembrī plkst. 14.00 notiks noslēguma pasākums, kur labākie konkursu un viktorīnas dalībnieki saņems Karlsona diplomu.

Čau, čau! Vai drīkstu uz brītiņu piezemēties? Pirmdien, 16.novembrī Krāslavas bērnu bibliotēkā (Pils ielā 5) šo jautājumu uzdos neviens cits kā pasaulē labākais rotaļu biedrs – Karlsons, kas dzīvo uz jumta. Tas pats - skaistais, gudrais un pietiekami apaļīgais vīrs labākajos gados, kuru pazīst gan lieli, gan mazi visā pasaulē.

Krāslavā no Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra atceļoja „Karlsona māja”, kas veidota par godu rakstnieces Astridas Lindgrēnes 100 gadu jubilejai.

Ceļojošā māja ir apmēram trīs metrus augsta un apmēram tik pat plata. Tās sienas klāj audumā veidoti zīmējumi par Karlsonu, kuru māksliniece ir Ilona Vīlande.

Mājā dzīvo pats saimnieks Karlsons, kurš no 16.novembra līdz 10.decembrim aicina ciemos arī mazos krāslaviešus.

Bibliotekā notiks Karlsona zīmēšanas konkurss, viktorīna un citas interesantas, atraktīvas jandalēšanās Karlsona garā, būs iespēja iepazīties ar Karlsona rašanās vēsturi, viņa slavenajiem nedarbiem un ieradumiem, nofotografēties kopā ar jauko apaļīgo vīriņu.

Bērniem un viņu vecākiem Karlsona atnākšana varētu palīdzēt uzlabot savstarpējās attiecības ģimenē un sabiedrībā. Tas varētu atgādināt vecākiem, kā bērniem mācīt un kopt labsirdīgas, iejūtīgas, atsaucīgas, uzticības pilnas savstarpējās attiecības. Cik krāsaina ir pasaule, kad esam savstarpēji laipni, iepriecinām viens otru un palīdzam viens otram.

10.decembrī plkst.14.00  notiks noslēguma pasākums, kur labākie konkursu un viktorīnas dalībnieki saņems KARLSONA DIPLOMUS.

Katru darba dienu, no 12.00 – 16.00, bērnu bibliotēka labprāt uzņems visus, kuri vēlas iepazīties ar A.Lindgrēnes populārākajiem grāmatu varoņiem un sastapties ar Karlsonu viņa mājiņā.

Grupu apmeklējumus jāsaskaņo pa tālr.65623572.

Bērnu literatūras nodaļas darba laiks

no 01.07.-31.08.2009

Pirmdien
Otrdien
11.00 -  16.00
Trešdien
Ceturtdien
11.00 -  16.00
Piektdien
Sestdien
slēgta
Svētdien
slēgta

Noslēdzies septītais Bērnu žūrijas lasīšanas veicināšanas gads. 34 eksperti ar lielu prieku un centību lasīja un vērtēja grāmatas.

1.-2. klašu grupā lasītājiem vislabāk patika Ē.Kūļa grāmata  „Bišu brīnišķīgais bērnudārzs”.

2.-4. klašu eksperti par visinteresantāko atzina M. Kunnasa grāmatu „Vikingi nāk!”.

5.-7. klašu ekspertu domas sadalījās starp Dž. Rodari „Pasakas pa telefonu” un P. Bankovska  „Mazgalvīši spēlē mājās”.

8.-9. klašu eksperti  viennozīmīgi par interesantāko, labāko atzina M. Runguļa grāmatu „Avenes”.

Jaunie vērtēšanas eksperti arī turpmāk vēlas lasīt un vērtēt interesantas, derīgas, pamācošas grāmatas gan jaunāka vecuma bērniem, gan tīņiem.

Decembris bērnu bibliotēkā pagāja ar devīzi „Sniegpārsliņu virpulī”.

Tika rīkota literatūras izstāde „Rotājumi no papīra”, kur bija iespēja uzzināt daudz vērtīgu padomu sniegpārsliņu izgatavošanā no papīra. Daudz interesantu materiālu tika iegūts, izmantojot arī internet resursus.

Bibliotēkā darbojās sniegpārsliņu veidošanas darbnīca, kuru vadīja bibliotekāre Anna Trunoviča. Radošajā darbnīcā pavisam piedalījās 82 dalībnieki, kuri izgatavoja vairāk nekā 300 sniegpārsliņas, kā arī krāsaini noformēja tautasdziesmas un dzejolīšus par pārsliņām un sniegu. Paši aktīvākie darbnīcas dalībnieki bija skolēni no Krāslavas pamatskolas 3.a, 5.a, 5.b un 6.b klasēm.

Visus sniegpārsliņu darbnīcas dalībniekus Salatētis pacienāja ar konfektēm. Skaistāko un oriģinālāko sniegpārsliņu autori saņēma piemiņas balvas.

Ja jūs esat noilgojušies pēc sniega, tad nāciet uz bērnu bibliotēku, kur jūs sagaidīs un priecēs sniegpārsliņu virpulis!

Novembrī bērnu literatūras nodaļā notika Ojāra Vācieša jubilejai veltītas dienas. Lasītāji iepazinās ar literatūras izstādes materiāliem, internetā noskatījās multiplikācijas filmas „Kabata” un „Sapnis”, kā arī noklausījās dziesmas ar O.Vācieša vārdiem un dzejoļus no „Sveču grāmatas”. Dienas noslēdzās ar tematisko pēcpusdienu, kurā bibliotekāre Valentīna Pantelejeva iepazīstināja  lasītājus ar dzejnieka dzīvi un darbību. Paši aktīvākie dalībnieki – pamatskolas  4.a klases skolēni - lasīja Ojāra Vācieša dzejoļus.

01.februārī
Projekta „Pirmā tikšanās ar bibliotēku” ietvaros bērnu literatūras nodaļā notika mazajiem lasītājiem iekārtotās istabas prezentācija, kur bērniem kopā ar vecākiem būs iespēja rotaļāties ar dažādām rotaļlietām, zīmēt un krāsot, skatīt grāmatas pie bērniem piemērotiem galdiem. Prezentācijā piedalījās jaunie vecāki ar bērniem, vecmāmiņas, bērnudārzu skolotāji, bibliotekāri un citi ieinteresēti.

03.janvārī
Krāslavas bērnu bibliotēka notika  „Bērnu žūrija – 2007”   noslēguma pasākums, kura piedalījās Bērnu žūrijas eksperti un darba grupas dalībnieki.
                                                              Lasīt vairāk…..

2012 2011 2010 2009