Kaļiņingradā atklāj izstādi “Latvijas mazās gaismas pilis”

18.05.2016

17. maijā Kaļiņingradā atklāta Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības izstāde “Latvijas mazās gaismas pilis”. Izstāde skatāma XXI Viskrievijas bibliotekāru kongresa laikā. Ikgadējais bibliotekāru kongress tiek uzskatīts par vienu no lielākajiem Krievijas kultūras notikumiem. Katru gadu tiek izvēlēta viena Krievijas pilsēta, kura tiek pasludināta par Krievijas bibliotēku galvaspilsētu. Šogad kongress notiek Kaļiņingradā, tajā piedalās 1300 bibliotēku speciālistu no 64 Krievijas reģioniem. Kongresa laikā ar referātiem uzstājas arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas pārstāvji.

Izstādi “Latvijas mazās gaismas pilis” atklāja Kaļiņingradas apgabala zinātniskās bibliotēkas direktore N.Ruzova un Latvijas Republikas vēstniecības Krievijas Federācijā Konsulārās nodaļas Kancelejas Kaļiņingradā vadītāja Inga Skrūzmane. N.Ruzova izteica gandarījumu, ka šo izstādi aplūkos bibliotēku vadītāji no visas Krievijas un tā būs laba iespēja iepazīties ar Latvijas bibliotēku interjera un arhitektūras pērlēm.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības un arhitekta Jāņa Dripes veidotajā fotoizstādē var iepazīties ar 59 Latvijas bibliotēkām, kas pēdējos desmit gados piedzīvojušas pozitīvas pārmaiņas. Pirmo reizi tā izstādīta Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas atklāšanā. Pēc tam “Latvijas mazās gaismas pilis” kļuva par ceļojošo fotoizstādi, kas jau pabijusi 18 Latvijas pilsētās.

“Latvijas mazo gaismas piļu” izstādes idejas autori ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks un Limbažu Galvenās bibliotēkas direktore Dzintra Justa. Fotoizstādi rīko Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība ar Latvijas Kultūrkapitāla fonda, ABLV Charitable Foundation, Live Riga, un Latvijas pašvaldību atbalstu.

Olita Pričina-Voitika

LNB Atbalsta biedrība