Interesantākais no visiem

05.10.2016

Eiropas Valodu diena ir gadskārtējs pasākums, kas cildina valodu daudzveidību kontinentā, kurā lieto vairāk nekā 200 Eiropas valodu. Svešvalodu nodarbības, spēles, sarunas, konferences, radioraidījumi un citi pasākumi pa visu Eiropu notiek vai nu pašā Valodas dienā - 26. septembrī, vai arī tajā nedēļā, kas ir pirms un pēc šī datuma.

29. septembrī Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā pulcējās skolēni, lai piedalītos Eiropas valodu dienai veltītajā pasākumā “Valodas manā dzīvē”, kurā lektore bija Krāslavas novada domes attīstības nodaļas vadītāja Ināra Dzalbe. Savā stāstā par valodām viņa prasmīgi ievija personīgo dzīves pieredzi un patiesi aizrāva klātesošos, kuri klausījās ļoti uzmanīgi un līdzdarbojās, meklējot atbildes uzdotajiem jautājumiem.

Šis bija ne tikai viens no visinteresantākajiem visu valodas dienu pasākumiem bibliotēkā, bet arī noderīgu padomu un atziņu pilns ikvienam, kurš mīl valodas. Ināra centās iedrošināt skolēnus bez liekas kautrēšanās lietot svešvalodas, kad tas ir nepieciešamas un iespējams. Galvenais, lai tev pašam būtu ko sacīt otram cilvēkam, krietni bēdīgāk ir, ja nav ko sacīt.

Juris Roga,
autora foto