„EIROPA tuvumā , tālumā!: iepazīsti EIROPU caur klikšķi !” –

datorapmācības senioriem Krāslavas novada centrālajā bibliotekā

Nu jau veselu gadu Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā notiek datorapmācības kursi, kuru mērķis ir sniegt priekšstatu par informācijas elektronisko resursu daudzveidību, iegūt zināšanas par informācijas meklēšanas iespējām internetā. Bibliotēkā šī iespēja ir ikvienam BEZMAKSAS.

Cilvēki jau ir novērtējuši iespēju bez maksas, ar e-pasta vai Skype palīdzību sazināties ar radiem un draugiem, un tagad arvien vairāk vēlas veikt komunālos un citus maksājumus / preses abonēšana,biļešu rezervēšana,sludinājumu ievietošana,latvenergo norēķini /, jo e-pakalpojumi ļauj kaut nedaudz, bet ietaupīt.

Apmācības vada bibliotēkas administratore Ilona Cabule, kura senioriem nodod savas  zināšanas. Ilona saka: ”Liels prieks, ka mūsu vecāka gada gājuma cilvēki ir tik atsaucīgi un izrāda interesi par visu jauno, ko varam viņiem piedāvāt apgūt. Apmācības sākām ar datorierīču iepazīšanu un ielūkošanos vispasaules tīmeklī internetā. Arī rakstītprasme jāmācās no nulles, meklējot, kur burti izkaisījušies pa klaviatūru. Jāatšķir, kad lietojama pele, kad klaviatūras taustiņi, un kur atrast garumzīmes un mīkstinājuma zīmes.” Bet drīz satraukums un nedrošība pāriet un ar katru dienu sapratnes par datortehniku un programmām kļūst aizvien vairāk. Panākumi jau tiek ātri manāmi, jo galvenais ir gribēt un tad arī viss izdosies, uzsver Ilona.

UN  kā izmainās dzīvē, kad kursi ir garām, un  ir iekrātas ZINĀŠĀNAS!!!

Tu vari daudz ko….

“Grūti mūsdienās būtu iztikt bez interneta,” secina vienu kursu studente Jeļena. "Ar interneta palīdzību es sazinos ar saviem draugiem un radiem, meklēju un atrodu iedvesmu saviem rokdarbiem”.

Arī nākamgad  Ilona turpinās datorapmācības. Pie 8 bibliotēkas datoriem jauno tehnoloģiju gudrības apgūs nakamie studenti. Viņi mācīsies mēnesi. Tad viņu vietās sēdīsies nākamie, jo  gribētāju rinda nav nekāda mazā.

Pasākumu finansē Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, kas ar 2010. gada 1. janvāri koordinē Eiropas Savienības informācijas punktu darbību 32 Latvijas pilsētās.

ESIP kordinatore

Svetlana Ļaksa-Timinska