01.-05.oktobrī

Oktobra pirmajā nedēļā Eiropas Savienības informācijas punktu (ESIP) koordinatores devās uz Beļģijas galvaspilsētu Briseli, lai iepazītos ar Eiropas Savienības institūciju darbu, tiktos ar pārstāvjiem no Latvijas ES institūcijās un iepazītu informēšanas darbu par ES jautājumiem Beļģijā

Latvijas Pastāvīgajā pārstāvniecībā ES tikāmies ar tās vadītāju Normundu Popenu un preses sekretāri Andu Catlaku, Eiropas Komisijas pārstāvniecībā bija saruna ar Andra Piebalga kabineta locekli Eiropas Komisijā Agniju Rasu un turpat apmeklējām Eiropas Komisijas informācijas centru. Tikāmies ar Rihardu Pīku, kurš Parlamentā darbojas Eiropas Tautas Partijas (Kristīgo demokrātu) un Eiropas Demokrātu grupā. Ar mums vairākkārt kopā bija Latvijas radio korespondente Briselē Ina Strazdiņa. Iepazināmies arī ar ES Padomes ģenerālsekretariāta un Reģionu komitejas darbu.

Apmeklējām Latvijas vēstniecību Beļģijā un draudzīgā gaisotnē tikāmies ar vēstnieku Raimondu Jansonu un vēstniecības darbiniekiem.

Brauciena laikā bija iespēja apmeklēt divas bibliotēkas: Eiropas Komisijas Centrālo bibliotēku un Beļģijas Karalisko bibliotēku. Iespaidi grandiozi: ir ko redzēt, ir ko gribēt, ir par ko sapņot!

Apmeklējām Eiropas Parlamentu un tā informācijas centru. Centrā ikviens varēja izvēlēties līdzņemšanai materiālus, kuri ir pieejami visās ES dalībvalstu valodās. Patīkami, ka tālā Briselē ir atrodami materiāli arī mūsu latviešu valodā. Ar jauniem materiāliem no Briseles varat iepazīties Krāslavas ESIPā : Dīķu ielā 5 (2. stāvā-lasītavā).

Paldies Eiropas Savienības informācijas aģentūrai (ESIA), kura organizēja un apmaksāja mācību braucienu.

Svetlana Ļaksa-Timinska
 Krāslavas Novada centrālās bibliotēkas