Simts tortes un viena svecīte

Dzimšanas dienas svinības kopā ar Astridu Lindgrēni, Pepiju, Ronju, Karlsonu, Emīlu, Madikenu un citiem…

IELŪGUMS

„Stokholmā kādā pavisam parastā ielā, pavisam parastā namā dzīvoja kāda pavisam parasta ģimene – Svantesoni. Šajā ģimenē bija pavisam parasts tēvs, pavisam parasta māte un trīs pavisam parasti bērni: Bose, Beta un Brālītis.”

Vai pazināt šo grāmatu?

Jā, uzminējāt! Tā ir slavenās rakstnieces Astridas Lindgrēnes grāmata „Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta”.

Šogad 14.novembrī Astridai Lindgrēnei aprit 100 gadi. Viņa ir populārākā Ziemeļvalstu bērnu un pusaudžu literatūras autore. Pateicoties viņas radītajiem spilgtajiem tēliem, daudzas lasītāju paaudzes veidojušās par aizrautīgiem grāmatu draugiem.

Pasākumu cikls no 12.- 23.novembrim būs veltīts bērnu auditorijai, tas būs interaktīvs izstādes apmeklējums, A. Lindgrēnes grāmatu lasījumi, konkursi, dažādas tikšanās un radošās darbnīcas kopā ar somu ilustratoriem.

1.-4.klašu skolēni un bērnudārzu audzēkņi tiek aicināti piedalīties konkursā un mājās, skolā vai bibliotēkā uzzīmēt zīmējumu „Kā turpinās Astridas Lindgrēnes varoņu gaitas mūsdienās?” Darbu formāts -A4 vai A3.

Konkursa darbus var ņemt līdzi arī uz Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas lasījumiem. Zīmējumi jāiesūta līdz 16.novembrim.

5.-9.klašu skolēnus aicinām piedalīties domrakstu konkursā „Kā turpinās Astridas Lindgrēnes varoņu gaitas mūsdienās?” Darbu apjoms līdz 3 lapām. Domraksti jāiesūta līdz 9.novembrim.

Visi konkursa darbi jāsūta vai jāatnes uz Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centru, adrese: Tērbatas iela 75, Rīga, LV -1001, tālrunis informācijai 7312792 , berni@lnb.lv

Domrakstu konkursa laureātu sagaida brīnišķīgs ceļojums uz slaveno Junibacken Zviedrijā, ko dāvina aviokompānija Scandinavian Airlines un Zviedrijas vēstniecība.

Labākie zīmējumu konkursa darbi tiks apbalvoti ar pārsteiguma balvām.

22. un 23. novembrī kinoteātrī K.Suns būs iespēja apmeklēt zviedru bērnu filmu bezmaksas seansus –

„Mēs – visi bērni no Trokšņu ciema”,

„Mīļmāsiņa”,

„Tu neesi gudra, Madiken!”,

„Dūšīgā Kajsa”.

Skolēnu grupas lūdzam pieteikt līdz 16.novembrim kinoteātrī K.Suns – kino@dtc.lv , Elizabetes ielā 83/85, tālrunis informācijai 7229030

Šo pasākumu ciklu organizē un finansiāli atbalsta Zviedrijas vēstniecība, Somijas vēstniecība, Zviedru institūts, Somu institūts, Latvijas Nacionālā bibliotēka, LBJLP, Ziemeļu Ministru padomes birojs, izdevniecība Zvaigzne ABC, SAS, VKKF, kinoteātris K.Suns.

Būsiet mīļi gaidīti brīnumainajā Astridas Lindgrēnes grāmatu varoņu pasaulē!