10.-14.septembrī

Ziedu kompozīcijas - "Rudens ziedu krāšņumā"

Augusta pēdējās dienas pamazām sāk tuvināt rudens noskaņām. Kaut arī par astronomiskā rudens sākumu tiek uzskatīts 23.septembris, tomēr rudenīgas noskaņas parādās jau septembra sākumā. Rudens iestāšanos, manuprāt, vistiešāk izjūt skolēni, kuri septembrī sāk skolas gaitas. Septembrī arī daudzi strādājošie atgriežas darbā no atvaļinājumiem, lai ar jaunu sparu sāktu jaunu darba cēlienu.

Rudens tuvošanos var sajust arī dabā. Piemēram, kokos sāk parādīties dažas iedzeltenas lapas, laiks kļūst vēsāks, dārzos nogatavojas jauna raža utt. Par rudens tuvošanos liecina arī piemājas dārziņos ziedošās puķes, piemēram, gladiolas,  krizantēmas, asteres.

Ziedi var tikt audzēti tikai dārzam, taču ir ziedi, kurus izmantojam kā grieztos ziedus vāzēs, buķetēs un kompozīcijās. Vairums rudens ziedu ir pielietojami grieztā veidā.

No grieztajiem ziediem var izveidot brīnišķīgus ziedu pušķus.

Krāslavas Centrālās bibliotēkas EDIP un ESIP no šī gada 10. līdz 14.septembrim rīko rudens ziedu izstādi "Rudens ziedu krāšņumā". Rudens ziedu īpašnieki tiek aicināti piedalīties šajā pasākumā. Ziedi, veidotās kompozīcijas tiks iemūžinātas un ievietotas Krāslavas Centrālās bibliotēkas mājas lapā, sadaļā "Attēlu galerija". Šobrīd iepriekš minētajā sadaļā var apskatīt daļu ziedu kompozīciju no vasarā rīkotās izstādes "Visa laba Jāņu zāle, ko plūc Jāņu vakarā". Aktīvākajiem dalībniekiem tiks pasniegtas balvas. Uz satikšanos!