28.februārī

Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktora A.Vilka un VA Kultūras informācijas sistēmas tikšanās ar  Krāslavas rajona pašvaldību vadītājiem

Datori un internets ir instrumenti, kas saista cilvēkus ar informāciju. B.un M.Geitsu fonds par vienu no saviem uzdevumiem uzskata cilvēku atstumtības mazināšanu no informācijas, tehnoloģijām un zināšanām. Šim nolūkam arī ziedoti līdzekļi Latvijas bibliotēkām. Līdz šim fonds ir palīdzējis tikai Kanādai, ASV un Čīlei.

Ko saņems Latvijas bibliotēkas, kādi būs bibliotekāru uzdevumi un kāda loma būs pašvaldībām šajā projektā – par to informatīvajā seminārā rajona pašvaldību vadītājiem stāstīja projekta partneri – Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks un Valsts aģentūras „Kultūras informācijas sistēmas” direktors Armands Magone. Projekta mērķis ir brīvpieejas  iedzīvotājiem pie datoriem un interneta visās publiskajās bibliotēkās, bibliotekāru apmācība iedzīvotāju sagatavošanai darbam ar datoriem un internetu. Projekta īstenošanai paredzēti 18 mēneši, kura laikā tiks noslēgti sadarbības līgumi, bibliotēkās papildus tiks uzstādīta datortehnika, veikts bezvadu pieslēgums, iegādātas licences un programmatūras. Bibliotēku darbinieki, kuri jau tagad labi orientējas informācijas tehnoloģijās, iegūs jaunas prasmes un iemaņas izmantot internetbanku, e-parakstu, veikt pirkumus internetveikalos, meklēt nepieciešamo informāciju portālos. Pēc apmācībām šīs zināšanas tiks nodotas bibliotēku klientiem. Projekts sekmēs visu sociālo grupu iekļaušanos informācijas vidē, ļaus bez maksas  4 gadus izmantot interneta pakalpojumus. Pašvaldībām projekta īstenošanas laikā būs jānodrošina datortehnikai nepieciešamās telpas, mēbeles un drošības pasākumi.

Pēc informatīvā semināra rajona padomē, fonda pārstāvji A. Vilks un A.Magone apmeklēja Krāslavas novada domi un tikās ar domes priekšsēdētāju Mečislavu Lukšu. Sarunas gaitā tika apspriests projekta īstenošanas plāns un pašvaldības līdzdalība infrastruktūras sakārtošanā. Jau gada otrajā pusē Krāslavas centrālā un bērnu bibliotēkas saņems 10 jaunus datorus un 2 multifunkcionālās iekārtas, tiks uzlabots interneta pieslēguma ātrums. 2 gadus pēc projekta ieviešanas turpināsies projekta novērtēšanas process un meklēti jauni sadarbības partneri.

Vizītes beigās A.Vilks un A.Magone apmeklēja Krāslavas centrālo bibliotēku un iepazinās ar tās darbu, kā arī apsprieda turpmākos sadarbības plānus.